Anna Prokop Warszawa
Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutą integracyjnym. Ukończyłam 4-letnią Profesjonalną Szkołę Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia. Posiadam certyfikat specjalisty terapii uzależnień.

Jako psychoterapeutka pracuję od 2003 roku. W pracy kieruję się wiarą w siłę człowieka i jego wrodzony potencjał. Twierdzę, iż pomaganie innym w znalezieniu tego wyposażenia to dar. Każdy człowiek rodzi się z instynktem życia, bywa, że czasami nie ma do niego dostępu – jestem otwarta, aby pomóc innym znaleźć tę siłę.
Leczone choroby:
- uzależnienia,
- nerwica,
- depresja,
- syndrom DDA – dorosłych dzieci alkoholików,
- syndrom DDD – dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych,
- zaburzenia odżywiania,
- zaburzenia osobowości.
Autorka licznych artykułów o tematyce zdrowia psychicznego, m.in. w „Polityce” i magazynie „Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia” oraz na stopuzaleznieniom.pl, np.
- „Wysoko funkcjonujący alkoholik – kim jest i dlaczego pije?” – „Myślą: nie jestem chory, bo pachnę, ładnie wyglądam, mam hollywoodzki uśmiech, buty od Armaniego, a dzieci są zaopiekowane przez nianię”. Wywiad z 8 listopada 2019 roku z Anną Prokop.
- „Dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców” – ,,Jedni udają, że wszystko w porządku, choć dziecko czuje, że coś jest nie tak. Wyrasta z niego człowiek, który nie wie za bardzo, co to jest konflikt, choć z pewnością jest to coś złego”. Artykuł z 6 maja 2012 roku, w którego opracowywaniu brała udział psycholog Anna Prokop.
- „Kobiety doskonałe”. Silne, odnoszące sukcesy – czy takie kobiety są bardziej narażone na uzależnienia? Artykuł psycholog Anny Prokop opublikowany 1 maja 2012 roku w magazynie „Terapia Uzależnienia i Współuzależnienia”.
Certyfikaty:

Aleksandra Urbaszek
Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutką. Ukończyłam 4-letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, oraz studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii.
Posiadam bogate doświadczenie zarówno kliniczne, jak i zdobywane w praktyce prywatnej od 2010 roku. Przez lata pracowałam w klinikach onkologicznych oraz hematologicznych, gdzie zajmowałam się chorymi i ich rodzinami oraz usprawnianiem relacji pacjent – lekarz.
Wielokrotnie prowadziłam wykłady oraz szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy. Jestem autorką wielu naukowych publikacji.
Ilona Rogula
Ilona Rogula – psycholog, psychoterapeuta, pedagog specjalny
Ukończyłam 5 letnie studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna (Uniwersytet SWPS), dodatkowo ukończyłam 4 letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr.hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.
Aktualnie jestem w trakcie certyfikacji, jestem członkinią towarzystwa PTTPB.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziałach psychiatrycznych w Warszawie (Szpital Bródnowski, Szpital Tworkowski, Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica). Specjalizuje się w leczeniu zaburzeniach lękowych, zaburzeniach depresyjnych, uzależnieniach (substancje psychoaktywne, uzależnienia behawioralne), syndrom DDA, zaburzenia osobowości. Prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz szkolenia dla psychologów i warsztaty poświęcone rozwojowi osobistemu.
Jako psychoterapeutka realizuje również terapię poznawczo- behawioralną trzeciej fali – akceptacji i zaangażowania (ACT), dialektyczno- behawioralną (DBT) i Terapię Schematu. Uczestniczę regularnie w szkoleniach i konferencjach poświęconych terapii poznawczo- behawioralnej (polskich i międzynarodowych). Jestem autorka artykułów popularno- naukowych dotyczących zaburzeń psychicznych.
Najważniejszy w pracy jest dla mnie kontakt z pacjentem, postawienie celów terapii, które będą osiągalne dla niego i towarzyszenia mu w procesie zmiany. Podczas terapii używam technik wyobrażeniowych i praktyki mindfulness (rozwijające uważność).
Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzę terapię dla par.
Mirosława Szark-Eckardt
Jestem doktorem habilitowanym w dziedzinie nauk o zdrowiu oraz nauczycielem akademickim. Ukończyłam pedagogikę oraz wychowanie fizyczne. Jestem autorką ponad stu artykułów i pięciu książek naukowych.
Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, także tymi z problemami. Przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel i wychowawca w klasie integracyjnej.
Jestem także trenerką mentalną, która w swojej pracy wspiera osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Staram się diagnozować źródła problemów moich klientów, a następnie proponować im najlepszą drogę do wzmocnienia ich sił mentalnych, by z większą świadomością i pewnością siebie mogli się mierzyć z wyzwaniami i celami, które sobie wyznaczyli. Pracuję ze sportowcami, także tymi będącymi członkami kadry narodowej, biznesmenami, przedstawicielami handlowymi, nauczycielami oraz wszystkimi tymi, których praca odbywa się w warunkach stresu czy rywalizacji.
Jestem mamą trojaczków (dwóch synów i córka), które aktywnie uprawiają sport – obecnie tenis, wcześniej piłkę nożną i gimnastykę artystyczną. Unikalne doświadczenie, jakie wynoszę z nieustannej pracy z nimi, pozwala mi lepiej rozumieć problemy i potrzeby młodych sportowców, ale – co ważne – także ich rodziców.
W swojej pracy zawsze kieruję się najlepszą dostępną wiedzą, wypracowanym warsztatem, empatią i konsekwencją. Cechuje mnie optymizm i zaangażowanie w to, co robię. Treningu mentalnego uczyłam się od najlepszych.
Klienci OCPC w Warszawie
Od początku istnienia, czyli od 2014 roku, w Ogólnopolskim Centrum Psychoterapii i Coachingu pomagamy dzieciom, młodzieży, dorosłym, parom oraz rodzinom. Klienci cenią nas za skuteczność, autentyczność, niezaborczą życzliwość, umiejętność słuchania, szczerość, otwartość, nowoczesność, profesjonalizm oraz bogatą ofertę terapeutyczną.
Umów się na spotkanie z psychoterapeutą: Anną Prokop, Aleksandrą Urbaszek, Iloną Rogulą!